W pierwszy weekend października odbyła się piąta i ostatnia runda Czesko-Morawskiego Pucharu Rajdowego w sezonie 2021, czyli 3. Rajd Kroměříž. Wśród 147 załóg, które stanęły na starcie w Kromieryżu, byli Janusz Stebel i reprezentujący Automobilklub Opolski Wojciech Kolaczek, którzy mieli szanse zdobyć mistrzowski tytuł w klasie A2 (do 1600 cm3).

W piątek (1 października) rozegrano dwa przejazdy odcinka specjalnego Postoupky – Bezměrov o długości ponad 5 kilometrów. Tam załoga jadąca biało błękitną Hondą Civic VTi dwa razy uzyskała czwarte czasy w swojej klasie i do sobotniej części rywalizacji Stebel i Kolaczek przystąpili z pozycji, która na daną chwilę dawała mistrzowski tytuł.

Sobota (2 października) to siedem odcinków specjalnych o długości ponad 85 kilometrów i właśnie tam rozstrzygały się losy nie tylko całego rajdu, ale także mistrzowskich tytułów. Skoczowsko-zaborzańska na poszczególnych eRZetach plasowała się w ścisłej czołówce, co wzmacniało pozycję w klasyfikacji. W międzyczasie załogi, które po piątku były przed liderami punktacji klasy A2 stopniowo odpadali z rajdu z przyczyn technicznych.

Na trzy oesy przed końcem załoga jadąca biało-błękitną Hondą Civic VTi objęła prowadzenie w klasie, którego już nie oddała do końca, co oznaczało, że Janusz Stebel i Wojciech Kolaczek zdobyli mistrzowski tytuł ČMPR w klasie A2 (do 1600 cm3)! Do tego osiągnięcia wystarczyły cztery starty, w których trzykrotnie zwyciężali w swojej klasie, a raz zajęli drugie miejsce. Serdeczne gratulacje!

Kolaczek ma w tym roku szanse na dwa kolejne tytuły mistrzowskie, gdyż wraz z Maciejem Hawro w ten weekend wystartują w 66. Rajdzie Wisły, który zamyka sezon w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska. Podkarpacko-śląska załoga ma szanse zdobycia tytułów w klasyfikacji generalnej, a także w klasie 2 (do 1600 cm3). Trzymamy mocno kciuki i życzymy zdobycia najważniejszych trofeów!

Końcowa klasyfikacja ČMPR 2021 w klasie A2 (czołowa szóstka):

  1. Janusz Stebel/Wojciech Kolaczek 957,5 pkt
  2. Karel Zenkl/Lucie Zenklová 757,1 pkt
  3. Martin Kameníček/Jiří Paulát 756 pkt
  4. Szymon Gańczarczyk/Sławomir Parzyk 752 pkt
  5. Ondřej Rada/Lucie Bultasová 442,1 pkt
  6. Martin Bradna/Jakub Dvořák 414,1 pkt

fot. FB Wojtek Kolaczek