W dniach 14-15 maja odbył się 8. Rajd Rzeszowiak HOFFMAN, który był pierwszą rundą Rajdowych Mistrzostw Południa w sezonie 2022. Na starcie inauguracyjnej odsłony nowo powstałego cyklu pojawiły się 22 załogi, a wśród nich byli Maciej Hawro i reprezentant Naszego Klubu, Wojciech Kolaczek, którzy zasiedli za sterami Hondy Civic VTi.

Lecz zanim rozpoczęli kampanię w RMP, tydzień wcześniej aktualni Mistrzowie Śląska wystartowali w 2. Rajdzie Nyskim, drugiej rundzie cyklu Tarmac Masters 2022. Po udanym pierwszym oesie wygranym w klasie PRO3 z dużą przewagą nad konkurentami, na następnym odcinku specjalnym Hawro i Kolaczek na sekcji szutrowej wypadli z trasy i mimo usilnych prób ze strony kibiców oraz załogi, nie udało się wyciągnąć Hondy z rowu i tam zakończył się udział w rajdzie. Po dwóch eliminacjach TM 2022 Hawro i Kolaczek zajmują trzecią pozycję w klasie PRO3.

8. edycja Rajdu Rzeszowiak składała się z ośmiu odcinków specjalnych o łącznej długości 46,77 km, które zostały rozegrane w niedzielę, 15 maja. Dzień wcześniej odbyło się niewliczane do klasyfikacji rajdu miejskie Kryterium Boguchwały o długości 1,64 km, na którym Hawro i Kolaczek zajęli drugie miejsce, nieznacznie przegrywając z załogą Kamil Bronikowski/Tomasz Tkacz w Renault Clio Sport.

Na pierwszym przejeździe Lubenii (7.94 km) Mistrzowie Śląska uzyskali drugi czas w generalce, ulegając Jakubowi Matulce i Jakubowi Wróblowi w Fordzie Fiesta R200, lecz prowadzili w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Południa. Po dwóch szóstych miejscach na oesach Niechborz (7,87 km) i Boguchwała (1,64 km) Hawro i Kolaczek zajmowali zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i w RMP, drugą pozycję, za Krzysztofem Stańdo i Dariuszem Gurdziołkiem w Renault Clio Sport. W klasie A2 (do 1600 cm3) zajmowali pierwszą pozycję, mając prawie 20 sekund przewagi nad następną załogą.

Drugi przejazd Lubenii padł łupem reprezentantów Automobilklubu Rzeszowskiego i Opolskiego, a po drugim miejscu na drugim przejeździe Niechborza załoga jadąca Hondą Civic VTi spadli na trzecią pozycję w rajdzie, gdyż najszybsi na tym oesie Grzegorz Olchawski i Łukasz Zapart w Audi Quattro Sport E2 awansowali na drugą pozycję w klasyfikacji ogólnej.

Trzecią i ostatnią pętlę 8. Rajdu Rzeszowiak Hawro i Kolaczek rozpoczęli od czwartego czasu na miejskim odcinku w Boguchwale, a po kolejnym zwycięstwie na Lubenii odzyskali drugą pozycję w rajdzie, którą nie oddali po Power Stage’u Niechborz o długości 3,93 km, na którym zajęli drugą pozycję, przegrywając z załogą Stańdo/Gurdziołek, która wygrała cały rajd i objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej Rajdowych Mistrzostw Południa. Maciej Hawro i Wojciech Kolaczek w punktacji cyklu zajmują drugie miejsce w generalce i pierwszą pozycję w klasie A2.

Kolejny start załogi Hawro/Kolaczek to 53. Rajd Festiwalowy, pierwsza runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, gdzie rozpoczną walkę o obronę mistrzowskiego tytułu w klasyfikacji generalnej i w klasie 2.

Klasyfikacja 8. Rajdu Rzeszowiak HOFFMAN (stawka punktująca w kl. gen. RMP):

  1. Krzysztof Stańdo/Dariusz Gurdziołek (Renault Clio II Sport, 1. w kl. A1) 32:07.8
  2. Maciej Hawro/Wojciech Kolaczek (Honda Civic EG6 VTi, 1. w kl. A2) +6.8
  3. Aleksander Kołodziej/Paweł Hojdem (Renault Clio III RS, 1. w kl. RN1) +1:42.8
  4. Dominik Ziobro/Jakub Kaszuba (Renault Clio II Sport, 2. w kl. A1) +2:23.1
  5. Piotr Plata/Szymon Kozakiewicz (Fiat Seicento Sporting, 2. w kl. A2) +4:35.5
  6. Damian Uchyła/Agnieszka Radzik (Kia Picanto II, 1. w kl. RN3) +5:18.1
  7. Rafał Wyderka/Andrzej Mrowczyk (Kia Picanto III, 2. w kl. RN3) +5:31.9
  8. Olaf Jeziorski/Patryk Kurczobiński (Renault Clio III RS, 2. w kl. RN1) +5:47.7

fot. FB Maciej Hawro Motorsport

video: rallyvideo.prv.pl