W dniach 14-15 maja odby艂 si臋 8. Rajd Rzeszowiak HOFFMAN, kt贸ry by艂 pierwsz膮 rund膮 Rajdowych Mistrzostw Po艂udnia w sezonie 2022. Na starcie inauguracyjnej ods艂ony nowo powsta艂ego cyklu pojawi艂y si臋 22 za艂ogi, a w艣r贸d nich byli Maciej Hawro i reprezentant Naszego Klubu, Wojciech Kolaczek, kt贸rzy zasiedli za sterami Hondy Civic VTi.

Lecz zanim rozpocz臋li kampani臋 w RMP, tydzie艅 wcze艣niej aktualni Mistrzowie 艢l膮ska wystartowali w 2. Rajdzie Nyskim, drugiej rundzie cyklu Tarmac Masters 2022. Po udanym pierwszym oesie wygranym w klasie PRO3 z du偶膮 przewag膮 nad konkurentami, na nast臋pnym odcinku specjalnym Hawro i Kolaczek na sekcji szutrowej wypadli z trasy i mimo usilnych pr贸b ze strony kibic贸w oraz za艂ogi, nie uda艂o si臋 wyci膮gn膮膰 Hondy z rowu i tam zako艅czy艂 si臋 udzia艂 w rajdzie. Po dw贸ch eliminacjach TM 2022 Hawro i Kolaczek zajmuj膮 trzeci膮 pozycj臋 w klasie PRO3.

8. edycja Rajdu Rzeszowiak sk艂ada艂a si臋 z o艣miu odcink贸w specjalnych o 艂膮cznej d艂ugo艣ci 46,77 km, kt贸re zosta艂y rozegrane w niedziel臋, 15 maja. Dzie艅 wcze艣niej odby艂o si臋 niewliczane do klasyfikacji rajdu miejskie Kryterium Boguchwa艂y o d艂ugo艣ci 1,64 km, na kt贸rym Hawro i Kolaczek zaj臋li drugie miejsce, nieznacznie przegrywaj膮c z za艂og膮 Kamil Bronikowski/Tomasz Tkacz w Renault Clio Sport.

Na pierwszym przeje藕dzie Lubenii (7.94 km) Mistrzowie 艢l膮ska uzyskali drugi czas w generalce, ulegaj膮c Jakubowi Matulce i Jakubowi Wr贸blowi w Fordzie Fiesta R200, lecz prowadzili w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Po艂udnia. Po dw贸ch sz贸stych miejscach na oesach Niechborz (7,87 km) i Boguchwa艂a (1,64 km) Hawro i Kolaczek zajmowali zar贸wno w klasyfikacji generalnej, jak i w RMP, drug膮 pozycj臋, za Krzysztofem Sta艅do i Dariuszem Gurdzio艂kiem w Renault Clio Sport. W klasie A2 (do 1600 cm3) zajmowali pierwsz膮 pozycj臋, maj膮c prawie 20 sekund przewagi nad nast臋pn膮 za艂og膮.

Drugi przejazd Lubenii pad艂 艂upem reprezentant贸w Automobilklubu Rzeszowskiego i Opolskiego, a po drugim miejscu na drugim przeje藕dzie Niechborza za艂oga jad膮ca Hond膮 Civic VTi spadli na trzeci膮 pozycj臋 w rajdzie, gdy偶 najszybsi na tym oesie Grzegorz Olchawski i 艁ukasz Zapart w Audi Quattro Sport E2 awansowali na drug膮 pozycj臋 w klasyfikacji og贸lnej.

Trzeci膮 i ostatni膮 p臋tl臋 8. Rajdu Rzeszowiak Hawro i Kolaczek rozpocz臋li od czwartego czasu na miejskim odcinku w Boguchwale, a po kolejnym zwyci臋stwie na Lubenii odzyskali drug膮 pozycj臋 w rajdzie, kt贸r膮 nie oddali po Power Stage’u Niechborz o d艂ugo艣ci 3,93 km, na kt贸rym zaj臋li drug膮 pozycj臋, przegrywaj膮c z za艂og膮 Sta艅do/Gurdzio艂ek, kt贸ra wygra艂a ca艂y rajd i obj臋艂a prowadzenie w klasyfikacji generalnej Rajdowych Mistrzostw Po艂udnia. Maciej Hawro i Wojciech Kolaczek w punktacji cyklu zajmuj膮 drugie miejsce w generalce i pierwsz膮 pozycj臋 w klasie A2.

Kolejny start za艂ogi Hawro/Kolaczek to 53. Rajd Festiwalowy, pierwsza runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw 艢l膮ska, gdzie rozpoczn膮 walk臋 o obron臋 mistrzowskiego tytu艂u w klasyfikacji generalnej i w klasie 2.

Klasyfikacja 8. Rajdu Rzeszowiak HOFFMAN (stawka punktuj膮ca w kl. gen. RMP):

  1. Krzysztof Sta艅do/Dariusz Gurdzio艂ek (Renault Clio II Sport, 1. w kl. A1) 32:07.8
  2. Maciej Hawro/Wojciech Kolaczek (Honda Civic EG6 VTi, 1. w kl. A2) +6.8
  3. Aleksander Ko艂odziej/Pawe艂 Hojdem (Renault Clio III RS, 1. w kl. RN1) +1:42.8
  4. Dominik Ziobro/Jakub Kaszuba (Renault Clio II Sport, 2. w kl. A1) +2:23.1
  5. Piotr Plata/Szymon Kozakiewicz (Fiat Seicento Sporting, 2. w kl. A2) +4:35.5
  6. Damian Uchy艂a/Agnieszka Radzik (Kia Picanto II, 1. w kl. RN3) +5:18.1
  7. Rafa艂 Wyderka/Andrzej Mrowczyk (Kia Picanto III, 2. w kl. RN3) +5:31.9
  8. Olaf Jeziorski/Patryk Kurczobi艅ski (Renault Clio III RS, 2. w kl. RN1) +5:47.7

fot. FB Maciej Hawro Motorsport

video: rallyvideo.prv.pl