W połowie lipca odbyła się trzecia runda ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w sezonie 2021, czyli 8. Rajd Nadwiślański. Wśród 54 załóg, które stawiły się na starcie, znalazł się Nasz reprezentant Arkadiusz Lechoszest pilotowany przez Jacka Spentanego. Dla kierowcy z Baborowa był to pierwszy start w rajdzie zaliczanym do RSMP, lecz nie punktował do całego cyklu. Najważniejszym celem było zebranie doświadczenia i sprawdzenie się z krajową czołówką

Pierwsza pętla składająca się z czterech odcinków specjalnych o łącznej długości  niemalże 60 kilometrów przebiegała u załogi jadącej Skody Fabii S2000 spokojnie. Zaczęli od dwóch czasów na przełomie drugiej i trzeciej dziesiątki, ale dwa kolejne oesy to miejsca w połowie drugiej dziesiątki (odpowiednio 16. i 13. miejsce), co dało po pierwszej części rajdu 15. pozycję w klasyfikacji generalnej oraz 11. miejsce w klasie 2.

Niestety, drugi przejazd pierwszego odcinka specjalnego w pętli (Zakrzów) był dla baborowsko-gliwickiej załogi ostatnim. Na jednym z lewych zakrętów samochód wypadając z trasy uderzył w drzewko, w wyniku czego prawe przednie koło zostało urwane, co spowodowało przedwczesne zakończenie rajdu.

Miejmy nadzieję, że następne starty Arkadiusza Lechoszesta będą bardziej udane, a doświadczenie zebrane na oesach wokół Puław zaowocują coraz lepszym tempem w kolejnych imprezach.

fot. Lechoszest Team (Facebook)

video: MotoRecords