W najbliższy weekend (21-23 kwietnia b.r.) odbędzie się 51. edycja Rajdu Świdnickiego, który zainauguruje zmagania w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski oraz Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w sezonie 2023. W drugim z tych cykli będziemy mieli swojego Reprezentanta w postaci Marcina Kozłowskiego, dla którego będzie debiut w rajdzie zaliczanym do Motul HRSMP.

Kierowca z Namysłowa wraz z Jakubem Zalegą wystartuje bardzo dobrze sobie znanym Fordem Sierra RS Cosworth z napędem na tylne koła, którym Namysłowianin zdobył tytuł Mistrza Polski w wyścigach górskich w grupie HS/J2 w 2013 roku, a także wystartował w wielu prestiżowych rajdach. Sukcesy osiągane w wielu edycjach Rajdu Festiwalowego, Rajdu Barbórka, Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, czy też Tor Modlin Rally Show pozwalają wielokrotnemu Mistrzowi Polski w wyścigach górskich w klasach historycznych myśleć o bardzo dobrym wyniku na trasach wokół Świdnicy, lecz wcale nie będzie o to łatwo. Konkurentami Kozłowskiego i Zalegi będą m.in. aktualni i dotychczasowi Mistrzowie Polski HRSMP w klasyfikacji generalnej, Marek Suder i Marcin Kowalik (Mistrzowie w latach 2021-2022) jadący identycznym autem co Kozłowski i Zalega, Robert Luty (Mistrz w latach 2017 i 2019-2020) i Marcin Celiński (Mistrz w latach 2019-2020) w Subaru Legacy 4WD, czy też Piotr Zaleski (Mistrz w roku 2018) i Piotr Szadkowski w Porsche 911 SC. Jednakże doświadczenie, znajomość pojazdu oraz przejechane kilometry na różnych imprezach pozwalają pozytywnie myśleć o dobrym wyniku i życzymy Marcinowi przede wszystkim mety, a także satysfakcjonującej pozycji w klasyfikacji generalnej rajdu wśród aut historycznych.

Sportowa część 51. Rajdu Świdnickiego rozpocznie się w sobotę (22 kwietnia) od dwóch przejazdów miejskiego odcinka w Świdnicy (OS 1/3) oraz jednokrotnie przejeżdżanych oesów Świdnica – Dziećmorowice (OS 2) i kultowego Rościszów – Walim (OS 3). Dzień później (23 kwietnia) na załogi będą czekały trzykrotnie przejeżdżane odcinki Ludwikowice – Kamionki (OS 5/8/11), Rościszów – Walim (OS 6/9/12) i Dziećmorowice – Świdnica (OS 7/10/13). Zwycięzców poznamy w niedzielny wieczór na terenie stadionu OSiR w Świdnicy.

fot. na stronie głównej: Marcin Kozłowski – Kozłowski Racing Team