W dniach 2-3 grudnia 2022 r. odbyła się jubileuszowa, 60. edycja Rajdu Barbórka, która zamknęła sezon sportów motorowych w Polsce. Wśród 126 załóg, które przystąpiły do rywalizacji, znalazł się reprezentant Automobilklubu Opolskiego Marcin Kozłowski, który tym razem zasiadł za kierownicą Forda Sierry Cosworth z napędem na cztery koła, a jego pilotem był po raz kolejny Jakub Zalega.

W piątek odbył się miejski odcinek specjalny w Pruszkowie o długości 3,6 km, na którym kierowca z Namysłowa spisał się bardzo dobrze, uzyskując czwarty czas wśród wszystkich aut historycznych. Dwa przejazdy odcinka na torze rallycrossowym w Słomczynie (2x 3,85 km) to dwa razy drugie miejsce w “historykach”, ulegając na obydwu przejazdach Adamowi Kacprzykowi i Maciejowi Tworskiemu w Lancii Delta Integrale, jednakże dało to prowadzenie w generalce aut wyprodukowanych i homologowanych do 1990 roku. Niestety, dobra passa zakończyła się na Torze Służewiec, gdyż usterka techniczna skutecznie zatrzymała Sierrę prowadzoną przez Kozłowskiego i tym samym Namysłowianin nie dojechał do mety i nie zakwalifikował się do Kryterium Asów na ul. Karowej w Warszawie.

Jednakże tempo prezentowane na poszczególnych odcinkach specjalnych sprawiło, że było odpowiednie tempo na zwycięstwo i miejmy nadzieję, że w 61. edycji Warszawskiej Barbórki Marcin Kozłowski postawi “kropkę nad i” i odniesie zwycięstwo wśród aut historycznych.

fot. FB Marcin Kozłowski – Kozłowski Racing Team

video: MaxxSport