Jednym ze stałych aktów końcówki sezonu w sportach motorowych na Opolszczyźnie i w Polsce jest Świąteczny Puchar Forda rozgrywany niemalże nieprzerwanie od 1997 roku. Po rocznej przerwie jeden z najważniejszych klasyków wśród KJS-ów po raz kolejny zamknie zmagania w cyklu Kierowca Roku Opolszczyzny.

W tym roku Automobilklub Opolski oraz główny sponsor i partner zawodów, salon Ford Store BCH Chwaliński w Opolu, zapraszają wszystkich fanów sportów motorowych na 24. edycję Świątecznego Pucharu Forda, trzecią i ostatnią rundę Kierowcy Roku Opolszczyzny w sezonie 2021, która odbędzie się w niedzielę, 5 grudnia. Ta impreza zdecyduje, kto zdobędzie mistrzowskie tytuły w klasyfikacji generalnej i w poszczególnych klasach. Dla wielu załóg będzie to też ostatnia w tym roku możliwość pokazania się spragnionym rajdowych wrażeń kibicom.

Organizator przygotował czterokrotnie przejeżdżane dwie próby sprawnościowe o łącznej długości 9,2 km. Pierwsza z nich rozegrana zostanie na parkingu przy Centrum Handlowym Karolinka w Opolu i sprawdzi ona umiejętności techniki jazdy kierowców oraz sprawność czytania wcześniej przygotowanych notatek przez pilota. Druga próba w pętli odbędzie się na terenie ODTJ Delta w Polskiej Nowej Wsi i tam liczyć się będzie nie tylko technika, ale również sprawność radzenia sobie w szybkich partiach trasy.

Oficjalny start planowany jest na godzinę 10:10, a meta pierwszej załogi przewidywana jest na godzinę 15:44.

Zapisy rozpoczynają się w nocy z 28 na 29 listopada o północy i zakończą się w nocy z 3 na 4 grudnia również o północy. Organizator przygotował 40 miejsc na liście zgłoszeń. Udział w imprezie mogą wziąć wszyscy uczestnicy posiadający prawo jazdy kategorii B, samochód, aktualne ubezpieczenie OC i przegląd techniczny, a także inne dokumenty dopuszczające pojazd do ruchu drogowego.

Biuro i baza imprezy znajdują się na terenie salonu Ford Store BCH Chwaliński w Opolu przy ul. A. Osieckiej 1 (wjazd od ul. Partyzanckiej). Tam też odbędzie się ceremonia wręczenia nagród zarówno za zawody, jak i za cały sezon KRO.

Więcej szczegółów można uzyskać na naszym fanpage’u, w wydarzeniu imprezy na Facebooku, mailowo pod adresem: autoopol@onet.pl oraz pod numerem telefonu: 601 745 919.

Regulamin uzupełniający

Formularz zgłoszeniowy

Klasyfikacja KRO 2021 po dwóch rundach

fot. Tomasz Dębski