W miniony weekend (10-12 czerwca) reprezentant Automobilklubu Opolskiego Marcin Moczarski i jego pilot Krzysztof Pawlak po raz pierwszy wystartowali w MOTUL Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski jako zawodnicy rywalizujący z pomiarem czasu. Debiut nastąpił podczas najważniejszej imprezy rajdowej w Polsce, czyli ORLEN 78. Rajdu Polski z bazą w Mikołajkach. Na załogi czekało osiem odcinków specjalnych o łącznej długości 103,39 km.

W piątek rozegrano odcinek super specjalny na torze w Mikołajkach (2,5 km), gdzie Moczarski i Pawlak uzyskali najlepszy czas w klasie FIA 4/J-1 (auta homologowane w latach 1982-1985) i zajęli dziesiątą pozycję w klasyfikacji generalnej. Sobotnią część załoga jadąca Mercedesem 190E (W201) 2.3 16V Cosworth zaczęła od drugiego miejsca w klasie na OS Krzywe (15,2 km), ale po dwóch kolejnych zwycięstwach na odcinkach specjalnych Wojnasy (12,87 km) i Wieliczki (24,36 km) Marcin Moczarski i Krzysztof Pawlak umocnili prowadzenie w FIA 4/J-1 i zajmowali ósmą pozycję w klasyfikacji generalnej aut historycznych. Niestety, pierwszy niedzielny odcinek specjalny (Mikołajki Max) był ostatni dla liderów klasy aut homologowanych w latach 1982-1985, gdyż usterka techniczna skutecznie unieruchomiła ich Mercedesa i w ten sposób Grodkowianin i pilot z okolic Wałbrzycha zakończyli udział w 78. Rajdzie Polski.

Mimo braku mety, Marcin Moczarski i Krzysztof Pawlak pokazali się z bardzo dobrej strony i udowodnili, że mimo mniejszego doświadczenia, są gotowi na walkę o wygraną w swojej klasie. Następną rundą MOTUL Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski będzie 31. Rajd Rzeszowski, który odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia b.r.

zdjęcie ilustrujące na stronie głównej: FB Marcin Moczarski