Automobilklub Opolski zwraca się z gorącą prośbą o pomoc w zebraniu środków na leczenie naszego klubowego Kolegi Macieja Kobyłkiewicza, który od kilku lat zmaga się z ciężką chorobą, jaką jest stwardnienie rozsiane.

Przez kilkadziesiąt lat Maciek aktywnie współuczestniczył przy organizacji imprez organizowanych przez Automobilklub Opolski, m.in. był dyrektorem wielu edycji Świątecznego Pucharu Forda oraz Opolskiego Sprintu Samochodowego. Sam udzielał młodszym kolegom cennych wskazówek i porad. Teraz sam potrzebuje pomocy.

Pod koniec 2015 roku zdiagnozowano u naszego Kolegi stwardnienie rozsiane, jedną z najpoważniejszych chorób neurologicznych, która doprowadza do tego, że układ odpornościowy uszkadza osłonki nerwów w mózgu i rdzeniu kręgowym, a w miejscu uszkodzenia osłonek pojawiają się blizny, czyli stwardnienia. Stwardnienie rozsiane doprowadza m.in. do zaburzeń ruchu, czucia, widzenia, poznawczych, nastroju, czy też osłabienia wzroku. Jest to nieuleczalna choroba, której postęp można spowolnić.

Nadzieją na uniknięcie niepełnosprawności jest kuracja w Akademii Medycyny Regeneracyjnej w Świebodzicach, gdzie stosuje się uniwersalne metody uzdrowienia mające na celu eliminację przyczyn postępu choroby. Jest to ostatnia szansa na wyzdrowienie. Na ten cel potrzeba 28 000 zł.

Pieniądze prosimy wpłacać po kliknięciu na link: https://zrzutka.pl/sc9d3p

Z góry bardzo serdecznie dziękujemy za każdą pomoc!

fot. Barbara Pietrzyk