W dniach 19-20 września 2020 r. ekipa sędziowska Automobilklubu Opolskiego pomagała przy organizacji 17. Wyścigu Górskiego Prządki Valvoline, piątej i szóstej rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, trzeciej i czwartej rundy Mistrzostw Słowacji w Wyścigach Górskich, a także pierwszej i drugiej rundy Pucharu Południa w Jeździe na Regularność w Wyścigach Górskich.

W trakcie dwóch dni wyścigowych nasi sędziowie stali na punktach obserwacyjnych w środkowej części trasy między PPO9A a PO16. Zawody przebiegły sprawnie, pomimo wielu awarii i wypadków, szczególnie w niedzielę, a praca naszych licencjonowanych sędziów została doceniona przez organizatora.

Serdecznie dziękujemy organizatorom z Automobilklubu Małopolskiego Krosno za zaproszenie i życzliwą gościnność, wszystkim osobom zaangażowanym w organizację imprezy za owocną współpracę, a także Gospodarstwu Agroturystycznemu Panorama w Korczynie za gościnność i miłe przyjęcie.

Zawody zdominował Szymon Łukaszczyk jadący Mitsubishi Lancerem Evo V, który wygrał obydwie rundy, a także pobił rekord liczącej 4540 metrów trasy, który od niedzieli wynosi 1:45,974. Dzięki tym zwycięstwom obronił tytuł Mistrza Polski w Wyścigach Górskich w kategorii I.